Węgry dla ciekawych. Jak podróżować po tym kraju?

Zachwycają zabytkami oraz niezwykłą atmosferą. Węgry są krajem wyjątkowym, który zyskuje coraz większą popularność w oczach turystów. Biura podróży coraz chętniej urządzają wycieczki na jego teren, a liczne atrakcje sprawiają, że chętnych na udział w takiej wyprawie nie brakuje. Na czym polega fenomen tego kraju? Jak podróżować po jego terenie i jakie atrakcje należy uwzględniać w programie wycieczki po jego najpiękniejszych zakątkach?

Jak poruszać się po kraju?


Dla tych, którzy planują samodzielne wycieczki po terenie Węgier, cennym wsparciem może się okazać tutejsza komunikacja. Dobrze rozwinięte są tu połączenia kolejowe, zatem miłośnicy jazdy pociągiem znajdą tu dla siebie wiele ciekawych propozycji. Najważniejszą stacją kolejową jest tu Budapeszt, z którego można uczynić doskonały punkt wypadowy dla dalszych wypraw. Węgry mogą się też pochwalić dość dobrze rozwiniętą siecią kolejek wąskotorowych. Jazda nimi sama w sobie będzie wspaniałą atrakcją, szczególnie dla tych, którzy lubią podziwiać wspaniałe widoki. Świetnie radzi sobie tu również komunikacja miejska. W Budapeszcie korzystać można z takich udogodnień, jak metro, trolejbusy, tramwaje i autobusy. Choć możliwość wyboru w innych miastach jest już znacznie mniejsza, jednak i na ich terenie na problemy z komunikacją nie można narzekać.

Noclegi na Węgrzech, czyli gdzie najlepiej się zatrzymać?


Ponieważ turystyka w tym kraju ma się coraz lepiej, o noclegi nie trzeba się tu martwić. Biura podróży, które organizują wycieczki w rejonie Budapesztu, najchętniej stawiają na hotele i pensjonaty. Indywidualni turyści, którzy szukają bardziej ekonomicznych rozwiązań, mogą postawić na kempingi. Są one tanie, za to warunki pobytu na ich terenie są bardzo dobrze oceniane. Węgry mogą się też pochwalić takimi obiektami, jak kwatery prywatne oraz gospodarstwa agroturystyczne. I tu można znaleźć tanie noclegi w miejscu, które oczaruje wygodą i wspaniałą atmosferą. Grupy młodzieżowe, które postawią na pobyt w węgierskich miastach, mogą dodatkowo korzystać ze schronisk młodzieżowych oraz hosteli. Jest ich coraz więcej, a ich oferty są coraz bardziej intrygujące.

Jakie atrakcje turystyczne czekają w tym kraju na gości?


Węgry to atrakcyjny kierunek wycieczki dla każdego, kto kocha historyczne miasta. Pierwszym miastem, którego potencjał dostrzeżony został przez biura podróży, jest tu oczywiście Budapeszt. Coraz większym powodzeniem cieszą się jednak i węgierskie kurorty nad Balatonem oraz nad jeziorem Cisa. To właśnie te rejony mają coraz większe znaczenie w węgierskiej turystyce, a ich popularność sprawia, że wycieczki na teren państwa węgierskiego są organizowane coraz chętniej.