Macedonia: co warto tutaj zobaczyć?

Macedonia to kraj pełen atrakcji, który może oczarować nas swoimi krajobrazami oraz bogatym światem przyrody. Co warto zobaczyć w czasie wycieczki po tym kraju? W jakich miejscach warto zatrzymać się na dłużej?

Skopje: co warto zobaczyć w macedońskiej stolicy?


Skopje to miasto godne polecenia. Nie brak tu ciekawych zabytków, dzięki którym można poznać dzieje Macedonii oraz poznać jej kulturę. Na jakie atrakcje warto tu zwrócić szczególną uwagę? Ciekawie prezentuje się Kamienny Most oraz dzielnica Čaršija, znana jako najstarsza część miasta. Ciekawym obiektem jest tu również łaźnia Daut Paszy, pochodząca z XV stulecia. Obowiązkowym punktem w programie wycieczki po tym mieście jest potężna twierdza, z której można podziwiać okolicę z wyjątkowej perspektywy. Macedońska stolica może się też pochwalić ciekawymi muzeami. Zachwyca Muzeum Sztuki Współczesnej, kusi też Muzeum Macedonii, znane z interesującej kolekcji ikon oraz zbiorów etnograficznych. Innymi placówkami, do których podczas wizyty w Skopje warto zajrzeć, są: Muzeum Archeologiczne oraz Muzeum Macedońskiej Walki o Suwerenność i Niepodległość. Dzięki nim można zdobyć wiele ciekawych wiadomości na temat Macedonii oraz jej długiej i dość burzliwej przeszłości.

Ohrid: turystyczny raj


Dla tych, którzy na terenie Macedonii chcą spędzić udane wczasy, Ohrid może się okazać najlepszym miejscem. Ta miejscowość już dawno zdobyła uznanie w oczach turystów, a biura podróży coraz chętniej organizują wypoczynek na jej terenie. Miejscowość ta urzeka przede wszystkim bliskością jeziora i malowniczą scenerią. A że panuje tu dość kameralna atmosfera, wczasy na jej terenie stają się idealną propozycją dla tych, którym zależy nie tylko na pięknych widokach, ale i na ciszy oraz spokoju.

Prilep: skarby starego miasta


Choć Prilep nie może się pochwalić zbyt długa listą atrakcji, spacer po jego terenie stanie się ciekawym doświadczeniem dla wszystkich miłośników historii. Tutejsza starówka urzeka swą atmosferą oraz takimi ciekawostkami, jak ruiny meczetu czy XIX-wieczna wieża zegarowa. Kuszą też Wieże Marka, uznawane za jeden z najlepszych punktów widokowych w tej części Macedonii oraz cerkiew Przeobrażenia, która może się pochwalić dość nietypową dzwonnicą.

Macedonia to jedno z tych państw, które jeszcze czekają na odkrycie. Masowa turystyka jeszcze nie dotknęła tego kraju, zatem wypoczynek na jego terenie będzie idealną propozycją dla tych, którzy uwielbiają kameralną atmosferę oraz dla tych, którzy chcą odkrywać miejsca mniej znane.

1 thought on “Macedonia: co warto tutaj zobaczyć?

  1. Świetna, wciąż nieodkryta destynacja turystyczna z atrakcyjnymi cenami! Jak ktoś szuka alternatyw dla Chorwacji, to polecam!

Comments are closed.