Odkryj piękno czeskich miast – poznajmy Pilzno

To miasto jest atrakcyjnym celem wycieczki dla każdego miłośnika browarów, historii oraz budowli, które zachwycają swym pięknem oraz niepowtarzalną formą. Za co polskie biura podróży pokochały Pilzno? Dlaczego turyści z Polski tak chętnie zaglądają na teren tego miasta?

O czeskim Pilznie

Pilzno to najważniejsze i najciekawsze miasto, jakim mogą się pochwalić Czechy Zachodnie. To ważny ośrodek przemysłowy oraz turystyczny, na terenie którego czekają na nas wspaniałe atrakcje. Na co warto zwrócić uwagę podczas wycieczki po tym mieście?

Bez wątpienia jednym z ciekawszych punktów na mapie tego miasta jest starówka, która może się pochwalić wieloma cennymi perełkami dawnej architektury – została ona nawet wyróżniona w specjalnym zestawieniu przez branżowy portal SkyScrapers.pl. W ich gronie miejsce bardzo ważne zajmuje kościół św. Bartłomieja, którego wieża uchodzi za najwyższą w całym kraju. Kościół ten jest cennym zabytkiem architektury sakralnej oraz miejscem, które urzeka wspaniałym wnętrzem. Renesansowy ratusz oraz zabytkowe kamienice, które otaczają rynek, to kolejne atrakcje, którym w trakcie wycieczki po tym mieście warto się uważniej przyjrzeć. Pilzno może się też pochwalić cennym zabytkiem przypominającym o miejscowej społeczności żydowskiej. Tutejsza Wielka Synagoga do dziś zachwyca swą architekturą oraz pięknym wnętrzem.

Co jeszcze warto wiedzieć o Pilznie?

Pilzno to wspaniała architektura, ale nie tylko. Kto zajrzy do tego miasta, ten koniecznie powinien odwiedzić jego najciekawsze placówki muzealne. W gronie tych, które są szczególnie polecane przez znane biura podróży, miejsce bardzo ważne zajmuje Muzeum Etnograficzne. Kolejne placówki, które warto odwiedzić w tym mieście, to Muzeum Sztuki Sakralnej, Muzeum Czech Zachodnich oraz muzea Straszydeł oraz Lalek. Nie lada gratką dla turystów są również miejscowe browary, w gronie których wyróżnia się browar Prazdroj, z którego pochodzi słynny Pilzner.