Najlepsze aplikacje, jeśli podróżujesz kamperem

Aby bezpiecznie i wygodnie podróżować w przyczepie kempingowej konieczne jest posiadanie wszystkich niezbędnych zasobów, w tym rtykule opowiemy o najlepszych aplikacjach na podróż!

Planowanie podróży drogowej może być zabawne, ale wyczerpujące. Jednak posiadanie odpowiednich zasobów podczas tego procesu może złagodzić wiele stresu.  Od znalezienia właściwej trasy do uzyskania dobrego snu, planowanie z wyprzedzeniem pozwala spędzić czas na cieszeniu się podróżą, a nie na bezcelowym tułaniu się po drodze. Oto niektóre z najlepszych aplikacji do podróży drogowych, które mogą pomóc podczas następnej przygody.

Mapy Google

Aplikacja Google Maps jest łatwa w obsłudze, wszechstronna i co najważniejsze, można ją pobrać do użytku w trybie offline.

Większość najlepszych miejsc docelowych w przyczepie kempingowej i furgonetce jest piękna, odległa i poza niezawodnymi usługami komórkowymi i danymi.

Mapy papierowe w atlasie drogowym są świetną pomocą, ale posiadanie opcji GPS jest dobrym zabezpieczeniem, jeśli się zgubisz lub szukasz konkretnego adresu lub punktu orientacyjnego, dlatego Mapy Google są jak jeden z najważniejszych akcesoriów w telefonie.

Camper Tribe

Camper Tribe łączy podróżników, gdy są w drodze. Aplikacja znajduje Twoją lokalizację i informuje Cię o innych vanach w pobliżu, bez udostępniania Twojej dokładnej lokalizacji. W aplikacji można się połączyć i wysłać wiadomości, aby umówić się na spotkanie.

Idealny van

Ta aplikacja pomoże Ci bezpiecznie podróżować po świecie, umożliwiając otwarcie map każdego miasta, na których inni podróżnicy zaznaczyli najlepsze trasy, niedoceniane miejsca turystyczne i inne. O niedocenianych miejscach turystycznych przeczytasz także w https://polanica24.pl

TripAdvisor

TripAdvisor jest przydatny do znalezienia recenzji restauracji i atrakcji. Pomaga to zachować równowagę podczas poznawania miejsc, np. jeśli jest jedna zła recenzja, ale 30 doskonałych, to w bilansie prawdopodobieństwa te najlepsze są prawdopodobnie bardziej trafne. Przydatną funkcjonalnością jest także „near me”.

Petrol

Petrol służy do wyszukiwania najtańszych stacji benzynowych. Ta aplikacja wyświetla najbardziej kompleksową bazę danych stacji benzynowych, w tym cen, lokalizacji i usług we Francji, Hiszpanii, Włoszech, Niemczech i Maroku. Doskonała darmowa aplikacja zawierająca listę miejsc parkingowych dla samochodów kempingowych i kamperów, od lotnisk i kempingów po pola namiotowe i zatoczki.