Wczasy w Kenii – Gede

Kenia to kraj fascynujący, który cieszy się coraz większym powodzeniem miłośników dalekich wypraw. Nic w tym dziwnego. Kenia to moc atrakcji dla tych, którzy chcą spędzić wczasy nad Oceanem Indyjskim, jak i dla tych, którzy chcą wędrować po tutejszych parkach narodowych. Wycieczki po Kenii są też świetną propozycją dla tych, których fascynuje Afryka, jej historia oraz kultura. Dla takich osób nie lada gratką będzie spacer po ruinach miasta Gede – jednego z najbardziej tajemniczych miejsc w Kenii. Co warto wiedzieć na jego temat?

Informacje o Gede

Ruiny miasta Gede robią wrażenie. Choć obecnie znajdują się tu „tylko” ruiny dawnych świątyń i kamiennych domów, warto pamiętać, że jeszcze w XVII wieku miasto to było jedną z najważniejszych osad w tej części Afryki.  Co sprawiło, że mieszkańcy opuścili swoje domostwa? Historycy wciąż szukają odpowiedzi na te pytania. Wybierając się do Kenii, w podróż do Omanu lub innego odległego państwa, pamiętajmy o podstawowych zasadach bezpieczeństwa.

Co jeszcze wiadomo o tym miejscu?

Wiadomo, że miasto Gede zaczęło się rozwijać w XII wieku, a okres jego świetności przypada na XV-XVII wiek.  Choć Gede rozwijało się bardzo dobrze, w nieznanych okolicznościach zostało opuszczone przez mieszkańców. Co po nich zostało? Stanowisko historyczne, które zajmuje imponującą powierzchnię 18 ha. Można tu zobaczyć pozostałości licznych budowli, których forma i rozmiary są najlepszym dowodem na to, jak ważnym ośrodkiem było miasto Gede. Dom Porcelanowej Czary, dawne bramy miejskie, Wielki Meczet oraz ruiny pałacu – oto wybrane atrakcje, z jakimi można się spotkać na terenie Gede – tajemniczego miasta, którego w trakcie wycieczki po Kenii nie można pominąć.