Egina, czyli wyspiarska Grecja i jej atrakcje

Grecja już dawno stała się krajem wyjątkowo popularnym wśród turystów. Wycieczki do Aten od lat znajdują się w ofertach znanych biur podróży, a wczasy w nadmorskich kurortach cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem wśród tych, dla których relaks na plaży jest podstawą udanych wakacji. W ostatnim czasie modne stały się też greckie wyspy. Jedną z tych, którą w czasie wycieczki w rejonie Aten z pewnością warto odwiedzić, jest Egina. Co można zobaczyć na jej terenie?

Grecka wyspa czeka. Dlaczego warto odwiedzić Eginę?


Bliskość Aten jest jednym z podstawowych walorów tej wyspy. Egina jest chętnie odwiedzana i ze względu na swe położenie, i z powodu ciekawej kolekcji cennych zabytków. Biura podróży coraz chętniej urządzają wycieczki po tej wyspie, zachęcając do udziału w takich imprezach i miłośników historii, i tych, którzy preferują rowerowe wyprawy. I dla jednych, i dla drugich, może się Egina okazać miejscem wyjątkowym. Ci, którzy spędzają wczasy w rejonie Aten, chętnie zaglądają na jej teren. Zorganizowanie takiej wyprawy wcale nie jest trudne. Egina jest oddalona od portu w Pireusie o 20 km, a pokonanie takiej odległości w dzisiejszych czasach nie stanowi większego problemu. Sprawna komunikacja, dzięki której Grecja jest tak wysoko oceniana przez turystów, pozwala rozwiązać wszelkie problemy związane z dotarciem na wyspę. Na tych, którzy dotrą na wyspę, czekają piękne widoki oraz zabytki, dzięki którym każdy może odbyć wyjątkową lekcję historii w terenie.

Egina i jej najcenniejsze zabytki


Greckie wyspy, podobnie jak i kontynentalna Grecja, mogą się pochwalić licznymi zabytkami. Egina nie jest wyjątkiem. Choć nie jest ona zbyt dużą wyspą, na brak atrakcji na jej terenie nie można narzekać. Nie brakuje tu perełek antycznej architektury, obok których trudno jest przejść obojętnie. Zabytkiem najważniejszym jest tu świątynia Afai z V wieku p. n.e. To właśnie ta budowla jest najważniejszym punktem w programie każdej wycieczki odwiedzającej wyspę. W czasie wędrówki po wyspie można też dostrzec tak ciekawe zabytki, jak ruiny świątyni Apollina, kościół Agia Triada czy wenecką wieżę. Specyficzną atrakcją na tej wyspie jest opuszczone miasto Palaiochora, znane przede wszystkim z ruin bizantyjskich kaplic.
Wiele ciekawych zabytków czeka też na terenie miasta Egina, którego symbolem stały się historyczne uliczki oraz unikalna atmosfera. Dla tych, którzy na wyspie chcą spędzić wczasy, ważnym punktem staje się z kolei letnisko Agia Marina – dość popularny kurort, dzięki któremu turystyka na tej greckiej wyspie rozwija się doskonale.